3 grzechy główne popełniane przez zgłaszających kampanię

Chcesz założyć kampanię na www.PolakPomaga.pl, ale obawiasz się, że zrobisz coś źle? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, podpowiadamy, jakie błędy najczęściej popełniali dotychczasowi projektodawcy! Przeczytaj poniższy poradnik i uniknij pomyłek!

1. Brak aktywności w mediach społecznościowych
Tak, niestety. To najczęstszy błąd, który popełniają zgłaszający kampanię! Zakładają strony na Facebooku i nic na nich nie publikują. Martwa strona jest gorsza niż jej brak. Ludzie wchodzą do Ciebie na profil i mają wrażenie, że nic nie robisz, nie interesujesz się losem swojej kampanii, a jego sfinalizowanie jest Ci obojętne. Pamiętaj, że posty powinny pojawiać się regularnie, tak często, jak tylko znajdziesz chwilę wolnego. Warto również wchodzić w interakcje ze swoją społecznością. Odpisuj na wiadomości i komentarze, zadawaj pytania, pokazuj swoje życie „od wewnątrz” – wstawiaj filmiki, zdjęcia, które pokazują Ciebie i Twoje życie codzienne.

2. Niepoprawnie przygotowana kampania
Nie ma ludzi nieomylnych, ale pamiętaj, że niechlujny, napisany, kolokwialnie mówiąc, ,,na kolanie” opis, zamiast zachęcić, może odrzucić potencjalnego wspierającego! Dopilnuj, aby nie pojawiały się w nim błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Jeśli masz z tym problem, daj tekst komuś do sprawdzenia, a na pewno Ci się to opłaci! Pamiętaj, że musisz przyciągnąć wzrok osoby, która weszła na stronę. Najlepszym sposobem jest wstawienie zdjęć, na których przeglądający zatrzymuje wzrok. Ważnym elementem jest także tytuł Twojej kampanii. Zgodnie z regułą, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, zadbaj, aby był zrozumiały i wpadał w ucho.

3. Niekorzystanie z rad ekipy Polak Pomaga
Pamiętaj, że zawsze chcemy dla Ciebie jak najlepiej! Nasze doświadczenie w zakresie crowdfundingu pozwala nam dawać rady dotyczące tworzenia kampanii, jak i  jego przebiegu. Oczywiście, nie zawsze musisz stosować się do naszych propozycji, ale pamiętaj, że my wiemy, które stworzone projekty osiągnęły sukces, a które zakończyły się niepowodzeniem.

Jeżeli postrasz się zastosować do naszych wskazówek, a powyższe „3 grzechy główne” weźmiesz sobie do serca, jesteśmy pewni, że przybliży Cię to do osiągnięcia celu. Zachęcamy Cię także do zapoznania się z innymi naszymi poradami, które znajdziesz tutaj oraz tutaj

Kliknij w wybraną grafikę, aby:

1---3-zdjecia-IG
Zobaczyć naszego Facebooka!
2---3-zdjecia-IG
Odwiedzić nasze konto na Instagramie!
3---3-zdjecia-IG
Wejść na naszą platformę!

 

 

 

 

 

 

4

Komentarze

komentarze

6 lat ago