5 najczęściej zadawanych pytań cz. 1

Fundacja Polak Pomaga ruszyła pełną parą, a wraz z nią pojawiło się mnóstwo pytań. Wasze wątpliwości dotyczą jej funkcjonowania, specyfiki portalu www.PolakPomaga.pl, a także samego zjawiska crowdfundingu. I bardzo dobrze, bo pytania od Was są równoznaczne z zainteresowaniem naszą działalnością! Wybraliśmy te, które pojawiały się najczęściej i w myśl zasady ,,kto pyta, nie błądzi”, udzieliliśmy wyczerpujących odpowiedzi.

1. Co to jest crowdfunding charytatywny i na czym polega?
Crowdfunding charytatywny to nic innego jak finansowanie społecznościowe, czyli forma, w której konkretny, przedstawiony na platformie cel charytatywny, jest finansowany przez wpłaty społeczności. Tak naprawdę częścią crowdfundingu możesz stać się na dwa sposoby:

a) Potrzebujesz pomocy i chcesz pozyskać wsparcie? Nic prostszego! Zakładasz kampanię na naszej stronie www.PolakPomaga.pl, określasz kwotę, która jest Ci potrzebna i przez wyznaczony czas zbierasz pieniądze. Oczywiście, na sukces Twojej kampanii wpływa przede wszystkim jej popularność, dlatego też musisz zadbać o to, aby dotrzeć do jak największej ilości osób.
b) Chcesz pomóc innym? Świetnie, jesteś więc wspierającym! Wejdź na PolakPomaga.pl, zapoznaj się z trwającymi kampaniami i wpłać dowolną kwotę na cel, który zwrócił Twoją uwagę.
Jak widzisz, crowdfunding może i brzmi niezrozumiale, ale w praktyce to nic skomplikowanego!

instaInformacje o bieżących działaniach Fundacji Polak Pomaga znajdziesz także na Instagramie.

2. Czym się różni PolakPomaga.pl od PolakPotrafi.pl?
Różnice są kluczowe! Warto wiedzieć, że PolakPomaga.pl i PolakPotrafi.pl tworzą ci sami ludzie, bazując na największym w kraju doświadczeniu w finansowaniu społecznościowym. Co najistotniejsze jednak, inna jest przede wszystkim idea. Polak Pomaga to fundacja, która zajmuje się projektami charytatywnymi. To inicjatywa, pomagająca zbierać pieniądze ludziom i zwierzętom, którzy naprawdę potrzebują pomocy! PolakPotrafi.pl natomiast realizuje model crowdfundingu opartego na nagrodach, które projektodawcy oferują swoim wspierającym. Na platformie zamieszczone są projekty z różnych dziedzin, najważniejsze bowiem, by były one innowacyjne i kreatywne.

3. Jakie kampanie mogą być finansowane?
Jeżeli cel Twojej kampanii przyczynia się do poprawy zdrowia lub życia człowieka, grupy ludzi lub zwierząt, to dobrze trafiłeś! Realizujemy kampanie zaczynając od tych, związanych z finansowaniem wózka inwalidzkiego, operacji, wykupu leku i odbudowy schroniska, kończąc na tych, mających na celu realizowanie pomysłu, który zrewolucjonizuje rynek medyczny! Pamiętaj, że możesz stworzyć kampanię, która będzie dotyczyła bezpośrednio Ciebie, kogoś w Twoim otoczeniu, a także podopiecznych Twojej fundacji! Jeżeli masz jakieś wątpliwości, co do rodzaju swojej kampanii – pisz do nas, a na pewno uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie! Wyszczególnione kategorie, w ramach których można umieszczać kampanie, znajdziesz tutaj.

4. Ile powinienem wpłacić na kampanię?
To Ty decydujesz, jaką sumą chcesz wesprzeć wybraną przez siebie kampanię. Minimum, które musi być osiągnięte, wynosi 1 zł. Od Ciebie zależy wysokość wsparcia, którego udzielisz.

5. Jakie są koszty prowadzenia kampanii?
Fundacja Polak Pomaga nie wzbogaca się Twoim kosztem! Od każdej kampanii pobierane jest tylko 1,5%, które przeznaczamy na pokrycie kosztów płatności, poza tym portal jest bezpłatny! Portal utrzymuje się z dobrowolnych darowizn.

logo


Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz jakieś wątpliwości, pamiętaj – nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi! Jesteśmy tu po to, żeby każdy, kto zakłada u nas kampanię, był zadowolony z jej efektów. A teraz, do dzieła! Wejdź na www.PolakPomaga.pl i wesprzyj wybrany cel lub sam poproś o wsparcie!

2

Komentarze

komentarze

6 lat ago