5 sposobów na zakończenie kampanii sukcesem

Chociaż na platformie www.PolakPomaga.pl funkcjonuje model ,,bierzesz, ile zbierzesz”,
to przecież każdemu, kto zakłada kampanię, zależy, aby uzyskać 100% założonej kwoty. Jak to osiągnąć w momencie, kiedy na świecie są miliony potrzebujących? Sposobów jest kilka, ale najlepsze efekty uzyskasz, kiedy zastosujesz wszystkie z nich!

1.Przygotuj solidnie swoją kampanię!
Nie musisz być mistrzem pióra, aby stworzyć ciekawą treść kampanii. Często historie, jakie od Was otrzymujemy, są już same w sobie bardzo przejmujące. Szczerze opisz swoją sytuację lub kogoś, dla kogo tworzysz kampanię. Najbardziej wymowne są zdjęcia, bo obrazują powagę
i autentyczność problemu, z jakim się zmagasz. Nie wystarczy, że napiszesz przysłowiowe dwa zdania, gdyż ludzie przed wpłatą chcą Cię poznać i obdarzyć zaufaniem. Warto także zamieścić w swoim projekcie krótki film, w którym zaapelujesz o wsparcie od internautów. Nakręcenie go nie wymaga od Ciebie ogromnych zdolności w tym zakresie. Zawsze przecież możesz poprosić kogoś o pomoc i przekonać się, że Polak pomaga!

2.Zbierz wspierających!
Twoja kampania jest już gotowa? Gratulacje! Nie oznacza to jednak, że ludzie od razu zaczną wpłacać na nią pieniądze. Zebranie społeczności skupionej wokół Twojej kampanii jest bardzo istotne. Kto składa się na taką społeczność? Zainteresowany Twoją zbiórką może być dosłownie każdy, od zaprzyjaźnionego sąsiada, przez koleżanki z pracy, po właściciela dużej firmy w Twoim mieście. Ludzie ci i przekazywane przez nich treści działają na zasadzie domino – Ty informujesz ich o zbiórce, oni powiadamiają osoby w swoim otoczeniu, aż w końcu wiadomość o Twojej kampanii obejdzie całą Polskę! Szczegółowe informacje, jak zbudować społeczność skupioną wokół projektu, znajdziesz pod tym linkiem.

cover 5

3.Trzy razy P, czyli promuj, poinformuj, polecaj!
W tym kroku nie ma co owijać w bawełnę: musisz promować swoją kampanię, najlepiej za pomocą Internetu! Bardzo dobrym narzędziem, aby pokazać ludziom, że potrzebujesz pomocy, są Facebook i Instagram. Możesz utworzyć profil osoby potrzebującej, skorzystać z profilu fundacji (jeśli do takowej należysz) lub schroniska, czy nawet stworzyć wydarzenie informujące o starcie zbiórki. Pisz posty, wiadomości prywatne i publikuj zdjęcia po to, aby jak najwięcej osób dotarło na Twój profil. Informuj media, osoby znane i wszystkich tych, którzy chociażby w najmniejszym stopniu mogą przyczynić się do sukcesu Twojej kampanii.

4.Bądź w kontakcie z ekipą Polak Pomaga!
Założyliśmy fundację po to, aby pomagać! Jednym z czynników jest stworzenie portalu PolakPomaga.pl i umożliwienie zbierania funduszy przez każdego, kto tego potrzebuje. Drugim natomiast jest wsparcie ze strony naszego zespołu w tym, aby Twoja zbiórka powiodła się jak najlepiej. Oczywiście, nie stworzymy za Ciebie całego profilu, bo wierzymy, że nikt inny nie jest w stanie zrobić tego tak dobrze, jak osoba, która zna  historię od podszewki. Chętnie natomiast udzielimy Ci pomocy, dlatego bądź z nami w kontakcie!

5.Nie zapominaj o wspierających!
Nasz portal zaprojektowaliśmy tak, aby osoby zakładające kampanię, mogły bez problemu skontaktować się ze wspierającymi. Nie jest to rozwiązanie, które zastosowaliśmy bez przyczyny! Oprócz podziękowania za dotychczasowe wsparcie i informowaniu o bieżących sprawach związanych z kampanią, możesz także poprosić swoją społeczność o włączenie się
w promowanie zbiórki. Osoby, które Cię wsparły, zazwyczaj bardzo chętnie dzielą się tą informacją z innymi, udostępniając link do Twojej kampanii. Możesz ich także otwarcie o to poprosić. Na wwww.PolakPomaga.pl są 2 opcje, które idealnie nadają się do kontaktu z innymi. Pierwsza to dodawanie aktualności, następna natomiast to wysłanie wiadomości prywatnych poprzez swoje konto na portalu.

PolakPomaga-grupa-logo (1)

Pamiętaj, że stworzyliśmy portal www.PolakPomaga.pl z misją niesienia pomocy, także tej przy tworzeniu kampanii. W razie wątpliwości, skontaktuj się z nami!

 

 

105

Komentarze

komentarze